PolandGermanEnglishCzechSpain

O nas

o nas

Rezydencja dla Seniorów

Rezydencja dla Seniorów to nowoczesny i przystosowany do osób niepełnosprawnych prywatny dom opieki, położony w Zabełkowie.

To miejscowość w powiecie raciborskim, leżąca w pobliżu ujścia rzeki Olzy do Odry, a obszar ten charakteryzuje się bardzo wysoką wartością przyrodniczą. Dzięki węzłowi autostrady A1 w Gorzyczkach do Zabełkowa można szybko dotrzeć nawet z odleglejszych miejscowości.

Rezydencja położona jest na 1 ha działce z dużym ogrodem i z malowniczym widokiem na rozpościerające się wokół łąki. Nasz obiekt jest całkowicie przystosowany do osób niepełnosprawnych, tzn. pozbawiony barier architektonicznych.

Aby sprostać wysokim oczekiwaniom naszych mieszkańców i ich rodzin, cały ośrodek został urządzony zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami obowiązującymi domy opieki.

Rezydencja dla Seniorów w Zabełkowie zaprasza na pobyt stały lub czasowy osoby w podeszłym wieku, a także przewlekle chore i niepełnosprawne.

Naszym Pensjonariuszom gwarantujemy spokojny, doskonale zorganizowany rytm dnia, pozbawiony przyziemnych trosk codzienności. Wyspecjalizowana kadra opiekunów osób starszych czuwa nad samopoczuciem Seniorów z poszanowaniem ich prywatności i godności. Profesjonalizm łączymy z ciepłym, serdecznym i życzliwym podejściem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Seniorów przygotowaliśmy różnorodne zajęcia w ramach spędzania wolnego czasu. Jego właściwe zagospodarowanie jest niezwykle istotne dla aktywizacji i dobrego samopoczucia osób starszych. Zwracamy szczególną uwagę na indywidualne cechy każdej osoby, takie jak wiek, zainteresowania oraz stan psychiczny i fizyczny. Koordynowana przez nas terapia zajęciowa pozwala Pensjonariuszom czuć się akceptowanym i dzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

Oferujemy:

 • pobyty długo- i krótkoterminowe,
 • całodobową specjalistyczna opiekę (w tym Seniorom z demencją, chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona),
 • opiekę lekarską i pelęgniarską,
 • rehabilitację,
 • masaże,
 • spersonalizowane formy terapii zajęciowej,
 • rekreację fizyczną,
 • adaptowane formy sportów rekreacyjnych,
 • odnowę biologiczną,
 • fryzjera, kosmetyczkę,
 • fitoterapię,
 • programy i warsztaty edukacyjne, kulturalne, muzyczne oraz kulinarne,
 • opiekę duszpasterską.

Jesteś zainteresowany? Zapytaj o ofertę

Cennik Rezydencji

W celu uzyskania dalszych informacji lub rezerwacji prosimy o kontakt.

 

Co o nas mówią

Rezydencja dla Seniorów – Seniorenresidenz an der Oder jako pierwszy w Polsce wprowadził obok polskiej dokumentację opiekuńczą w języku niemieckim, która służy zapewnieniu indywidualnej, zorientowanej na pensjonariusza opieki.

Treść tego dokumentu opiera się na wytycznych Służby Medycznej Centralnych Stowarzyszeń Kas Ubezpieczeń Zdrowotnych (MDS; podstawowe oświadczenie dotyczące procesu opieki i dokumentacji; 2005), oraz na ramach prawnych Republiki Federalnej Niemiec (Kodeks Socjalny XI ).

Wykorzystując dokumentację pielęgnacyjną jesteśmy w stanie szybko i na bieżąco rejestrować ważne dane dotyczące podopiecznego. Umożliwia to odpowiednią identyfikację i ocenę zmian w stanie zdrowia i/lub ogólnego dobrostanu oraz wyprowadzenie na tej podstawie niezbędnych działań.

PolandGermanEnglishCzechSpain